"Mikao Usui a jeho duchovní odkaz"

Mikao Usui a japonský šamanismus

30. dubna 2018 v 16:27 | R.Steiger |  Daišin Reiki

Podle mnohých zdrojů byl Mikao Usui v kontaktu s šamanismem a byl také knězem Šintó. Šintó je vlastně japonská forma šamanismu. V překladu to znamená "Cesta bohů". Zde se říká, že božství se projevuje v celé přírodě, každém stromu, kameni, řece atd. Když procházíte japonským lesem, nebo navštívíte např. horu Kurama, narazíte na množství malých svatyní přírodních bůžků, které zde můžete obdarovat, nebo o něco požádat. Před každou takovou svatyní je umístěna brána Torii, skrze kterou můžete vstoupit, jste-li připraveni a duchovně očištěni.
Meditace pod vodopádem, kterou Usui sensei prováděl na hoře Kurama, je v zásadě šintoistický rituál. Je kombinací šamanismu a tantrického buddhismu, který také šamanskou praxi obsahuje. Když byl Usui sensei mnichem školy Tendai, seznámil se díky tantrickému učení s množstvím léčebných metod, magickým Taoismem a asketickou magií Šugendó. Šugendó je šamansko-magická rituální praxe, provozovaná askety v horách a lesích k získání zvláštních schopností. Jedna z praxí je duchovní pouť po horách. Na vrcholcích hor se provádí meditace, během níž se sedí, nebo stojí v pozici gašó a během recitace manter a modliteb se s každým opakováním vhazují kamínky směrem dolů.
Usui nám ukázal, že kombinace několika účinných cest, jako je Šintó, Šugendó a esoterický buddhismus, může být pro nás užitečná, držíme-li se důležitých bodů.

V Reiki je hlavním cílem pomoci sobě a druhým její silou.

Zde se nalézá poklad ukrytý ve sjednocení duchovních tradic, protože je možné mezi nimi nalézt jisté paralely. Také se nabízí myšlenka větší kreativity a studia z mnoha perspektiv. Vzájemné spojení mezi Reiki a šamanismem je dostatečně patrné již z rozboru původních znaků pro Reiki. Jestliže chceme prohloubit své znalosti, měli bychom se vydat také tímto směrem a neopomíjet dávné společné kořeny duchovních tradic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama