"Mikao Usui a jeho duchovní odkaz"

Reiki, jiný pohled

13. dubna 2018 v 14:38 | R.Steiger |  Daišin Reiki

V současné záplavě informací, knih a nejrůznějších kurzů se již člověk pomalu ztrácí. Počet mistrů, škol a systémů je natolik vysoký, že vám zabere mnoho času se v nich zorientovat, nemluvě o jejich absolvování a vstřebání. Jak dlouho bude trvat projít všemi těmi stupni? To ovšem není nezbytně nutné. Po třiceti letech praxe vidím, že většina toho, co je nám předkládáno jako Reiki, s tímto uměním nemá vlastně nic společného. Díky mým zkušenostem s japonskou a čínskou kulturou, pobytům v klášterech a rozhovorům s mnoha mistry víme, co Reiki skutečně je a právě o to, co bylo ztraceno, či zapomenuto, se s vámi chci podělit.

Můj pohled je v mnohém odlišný a ti z vás, kteří se budete cítit inspirováni, připravte se od základu mnohé přehodnotit a změnit. Nečiním si nárok na originalitu, ale skládám střípky a výsledný obrázek jeví se býti mandalou.

Když jsem v devadesátých letech začal upozorňovat na nesrovnalosti mezi informacemi v kurzech a japonskými reáliemi, téměř nikdo tomu nevěnoval pozornost. Lidé byli okouzleni symboly a více nadšení v nich vyvolávala práce s čakrami a aurou nežli japonské písmo a etika. Tak je tomu v mnohém i dnes. Esoterický buddhismus a jeho metody zůstávaly utajeny, krátkozrace jsme ignorovali vliv šintoismu, konfucianismu a historický kontext a právě to bylo důvodem mnoha omylů. Když se poté Frank (Frank A. Peter) přestěhoval do Japonska a publikoval své poznatky a objevy z tamního prostředí, komunikovali jsme nějakou dobu na toto téma s cílem nalézt skutečné kořeny Reiki.
Když jsem pak pobýval na hoře Kója, v horách Kurama a Hiei, setkával jsem se s odlišným přístupem a zejména mnohem hlubším chápáním spirituality než které jsme měli možnost vidět v Evropě a Spojených státech. Dnes jsem hluboce vděčný všem, kdož mi na mé cestě pomáhali. Jsem rád, že např. pan Doi, či Inamoto, pootevřeli dvířka k japonské tradici a přesto, že v mnohém souhlasím s Markem Hosakem a Fransem Stienem, stále je zde patrný přístup laických praktikujících. To však neubírá nic na pravdivosti a kouzlu jejich interpretací.
Pojďme spolu, drazí přátelé, nahlédnout do světa původního japonského učení Reiki a nechme se inspirovat jeho hlubokou moudrostí. Vydejme se přímou cestou a pokusme se o jiný pohled.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama