"Mikao Usui a jeho duchovní odkaz"

Přírodní léčba a dospělost

12. července 2018 v 12:00 | R.Steiger |  Léčba

Energetická léčba vychází ze základního pohledu na lidské tělo jako propojeného celku, kde somatická a psychická část fungují jako propojené části a navzájem se ovlivňují. Proto se při své léčbě snaží vyhýbat přímým zásahům do systému těla a využívají psychické stránky jako prostředku k odstranění bolestí a chorob. Když se objeví zdravotní problém, zastavte se a zamyslete, na jakou chybu Vás tělo nemocí upozorňuje. A když se Vám to nepodaří, hledejte lékaře, kterého bude zajímat nejen Vaše nemoc, ale i životní příčiny, které k ní vedly. Jak vyslyšet varování našeho těla ještě dřív, než se projeví fyzicky? Naše tělo je, na rozdíl od nás, velice moudré. Má řadu důmyslných obranných mechanizmů, kterými nás chrání před námi samými.

Energetická a psychická rovnováha je vždy základ pevného zdraví.

Věda, zabývající se univerzální kosmickou energií, která proniká do oblasti organického světa a kterou mohou z terapeutického hlediska uplatňovat všichni lidé, slibuje lékařskou změnu základního pohledu v oblasti zdravotnictví a sociální politiky, jaká ještě před desetiletím nebyla vůbec myslitelná. Hlavní myšlenkou přírodní léčby je poznatek, že mnohé nemoci, nad nimiž je současná medicína bezradná, jsou léčeny a částečně mohou být i vyléčeny tak, že se navrátíme k základnímu onemocnění činnosti nervového systému člověka - k onemocnění vegetativního útrobního nervstva. Možná, že se tyto poznatky budou jevit na jedné straně jako revoluční, ale na druhé budou velmi jednoduché.
Jde o vlastní sílu každého člověka a o snahu diskutovat o základní terapii, nezbytné k prevenci a léčbě nejrůznějších nemocí - od chřipkových infekcí, srdečních onemocnění, bolesti zad, astmatu, bronchiálních a kožních onemocnění až k potížím osob, nemocných rakovinou.
Ti, kdo hledají odpověď na otázky svého zdraví mimo oblast svých vlastních rozhodnutí, hledají na špatném místě. Zdraví není náhoda. Trvalé zdraví může vzniknout pouze jako výsledek dlouhodobých, informovaných a promyšlených rozhodnutí, která jsou v souladu s přirozenými principy zdraví, a nikoliv verzí zdraví propagovaného naším zpátečnickým systémem konvenční medicíny.
A přesto mnozí lidé stále věří, že zdraví je něco, co je jim uděleno jakousi tajemnou vnější silou. Když přijmete odpovědnost za své zdraví, pak jste dospělí. Děti za sebe nepřejímají odpovědnost, a místo toho se spoléhají na vnější faktory, aby určovaly jejich zkušenost. Štěstí, smutek a další zkušenosti dítěte závisí téměř zcela na tom, co se v určitém okamžiku děje ve vnějším okolí.
Dospělosti se dá dosáhnout jen tehdy, když člověk dosáhne úrovně zralosti, která mu umožní, aby jeho vnitřní zkušenosti převážily nad vnějšími vlivy. Dospělý je ten, kdo umí sám dosáhnout svého zdraví, učení, štěstí či blaženosti, aniž se musí obracet k vnějším (umělým) stimulačním prostředkům, aby napodobil tyto podmínky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama